Zajmujemy się rozdrabnianiem plastiku, papieru, tworzyw sztucznych oraz wszelkich innych odpadów. Rozdrobnienie odpadów pozwala w skuteczny sposób ograniczyć zajmowane przez nie miejsce. Dzięki maszynom, które dostępne są w naszej firmie, możemy zaoferować skuteczne zmielenie śmieci. Podczas realizacji zadania, dbamy o każdy szczegół wykonywanych prac. W związku z tym, w trosce o ekologię i środowisko naturalne, dokładnie pilnujemy, aby segregowane odpady nie mieszały się ze sobą. W ten sposób cały proces rozdrabniania plastiku jest zgodny z zasadami recyklingu, a rozdrobnione odpady mogą zostać przetworzone i ponownie wykorzystane podczas produkcji.

Rozdrabnianie tworzyw sztucznych

Zajmujemy się rozdrabnianiem tworzyw sztucznych w postaci: pojemników, plastikowych taśm i lin, odpadów towarowych i foliowych, a także tekstyliów. Po zmieleniu uzyskujemy granulat, który może zostać użyty np. jako surowiec produkcyjny do wytworzenia butelek na środki chemiczne, budowlanych materiałów izolacyjnych, żywicy poliestrowej, a nawet części samochodowych. Jak widać, rozdrabnianie plastiku ma duży wpływ na ekologię i recykling, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Po przeprowadzeniu rozdrabniania gumy i innych tworzyw sztucznych, Klientowi przekazujemy granulat, który z powodzeniem można przerobić na nowe tworzywo bądź użyć do celów termicznych, co polecane jest najczęściej w przypadku bardzo zanieczyszczonego surowca.

Mielenie tworzyw sztucznych

Usługa mielenia tworzyw sztucznych cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu na wszechstronne zastosowanie produktów wykonanych z PVC, poliestru, plexi, polipropylenu i polietylenu. Są wykorzystywane w gospodarstwach domowych, firmach oraz w produkcji masowej. Duża ilość stosowanych każdego dnia taśm, folii, plastikowych torebek, worków typu big bag oraz pojemników z tworzyw sztucznych sprawia, że zajmują one coraz więcej miejsca na wysypiskach śmieci. Nasza firma dysponuje maszynami ze wbudowanymi separatorami magnetycznymi, dlatego oddając nam do zmielenia tworzywo sztuczne, Klient nie musi zajmować się oddzieleniem elementów wykonanych z różnych surowców.

Przetwarzanie plastiku

Przetwarzanie plastiku to proces potrzebny, ze względu na ogromną ilość wykorzystywanych na co dzień opakowań i folii z tworzyw sztucznych. Powszechność tego materiału sprawia, że rośnie ilość i wielkość składowisk plastiku, co ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Klientom korzystającym z naszych usług zapewniamy dokładną segregację i oddzielenie różnego rodzaju tworzyw, a także ich oczyszczenie z klejów i zabrudzeń. Nasza firma rozdrabnia plastik w sposób sprawny, a także profesjonalny i bezpieczny dla środowiska. Osoby indywidualne i przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą, zapraszamy do kontaktu. Realizujemy zlecenia dla Klientów na terenie całej Polski.