Zakres świadczonych przez naszą firmę usług związanych z mieleniem odpadów budowlanych obejmuje również rozdrabnianie palet. Są to produkty stosowane w większości gałęzi przemysłu do magazynowania i transportowania różnego rodzaju towarów. Niestety, ale często palety, nawet po jednym transporcie są niezdatne do powtórnego użytku, dlatego muszą zostać bezpiecznie zutylizowane. Rzadziej zdarza się to w przypadku euro palet, jednak i one ulegają naturalnemu zużyciu, przede wszystkim w przypadku długiego transportu lub obciążenia specyficznymi, bardzo ciężkimi towarami. Utylizacji poddaje się również inne przedmioty służące do transportu towaru, m.in. wykonane z drewna skrzynki na owoce i warzywa.

Maszyna do mielenia palet

Dysponujemy maszyną do mielenia palet, która dostosowana jest do niszczenia palet różnego typu. Oferujemy między innymi rozdrabnianie najczęściej stosowanych w transporcie europalet oraz palet sygnowanych symbolem EUR 3. Ponadto, mielimy rzadziej stosowane platformy typu ISO, EUR 6, EPAL 6 czy palety z grupy CP, wykorzystywane w przemyśle chemicznym. Do pracy używamy wysokiej klasy rozdrabniarek o wysokiej przepustowości. Nasze maszyny świetnie radzą sobie nawet z rozdrabnianiem palet, z których nie zostały uprzednio usunięte metalowe okucia. One również zostają zmielone na gładki pył, który jest następnie oddzielony przy pomocy specjalnego separatora magnetycznego. Tak rozdrobnione palety, a raczej ich pozostałości, można ponownie wykorzystać np. jako nawóz.

Rozdrabnianie palet drewnianych

Oferujemy usługi rozdrabniania palet drewnianych. Oddane do obróbki palety mogą zawierać elementy metalowe, m.in. śruby, okucia i zaciski. Dysponujemy sprzętem, który skutecznie radzi sobie z rozdrabnianiem tego typu elementów. Mamy urządzenia marek M&J, Hammel, Shredder i Doppstadt. Używamy też separatora magnetycznego, który pozwala na sprawne oddzielenie metalu od granulatu. Otrzymane zrębki mogą być poddawane przetwarzaniu termicznemu. Można przekazać nam nie tylko palety, ale również płyty wiórowe i MDF, korę, drzazgi drewniane, odpady pochodzące z przemysłu drzewnego i pełne drewno. Zapewniamy dobór odpowiedniej rozdrabniarki oraz terminowe i rzetelne wykonanie zleconych usług. Siedziba firmy Hamado znajduje się pod Bydgoszczą, ale do współpracy zapraszamy firmy z całej Polski.