Wśród usług świadczonych przez naszą firmę znajduje się również rozdrabnianie drewna, w tym różnego rodzaju odpadów drewnianych, które powstają np. w zakładach stolarskich. Zrębki mielone są na drobne wióry, które mogą być wykorzystane chociażby do wytworzenia paliwa. Przyjmujemy drewniane odpadki zarówno od firm, jak i osób prywatnych. Można przekazać nam różnego gatunku drewno lite, drzazgi drewniane, korę, a także płyty wiórowe, fornirowe i typu MDF. Poddajemy obróbce również drewniane skrzynie transportowe. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług.

Rozdrabnianie poprodukcyjnych odpadów drewnianych

Zajmujemy się rozdrabnianiem poprodukcyjnych odpadów drewnianych. Tego typu odpady pochodzą z różnego rodzaju zakładów, m.in. należących do przemysłu opakowaniowego i ze stolarni. Realizujemy też zlecenia na rozdrabnianie palet z drewna. Oferujemy obróbkę odpadów, które mogą być następnie użyte do licznych zastosowań. Recycling drewna zyskuje coraz większe znaczenie w związku z większą świadomością wpływu produkcji na środowisko, dlatego zachęcamy do skorzystania z usług rozdrabniania poprodukcyjnych odpadów drewnianych.

Mielenie drewna poużytkowego

Świadczymy również usługi mielenia drewna poużytkowego. Jest to różnych gatunków drewno, które raz z upływem czasu uległo zniszczeniu bądź nie będzie dalej używane, dlatego stało się odpadem. Mielenie drewna to pierwszy krok w procesie jego recyclingu, który jest procesem zarówno ekologicznym, jak i ekonomicznym. Pozwala on na ponownie jego użycie, np. w formie materiałów drewnianych oraz płyt wiórowych. Zrębki wykorzystywane są też w elektrociepłowniach i w piecach zakładowych jako biomasa oraz brykiet drzewny. Zapewniamy rozdrabnianie również drewna zanieczyszczonego i oferujemy jego oddzielenie od innych elementów, m.in. wykonanych z metalu.

Mielenie drewna rozbiórkowego

Oferujemy też mielenie drewna rozbiórkowego. Obrabiamy wszystkie rodzaje drewna, które było stosowane do wykończenia zewnętrznego i wewnętrznego obiektów. Można do nas oddać również drewno konstrukcyjne, odpady drewniane oraz elementy z różnych gatunków drewna litego. Dysponujemy rozdrabniaczami, które skutecznie obrabiają drewno zanieczyszczone i wielkowymiarowe. Nasze maszyny wykazują się wysoką trwałością oraz skutecznością w rozdrabnianiu materiałów ściernych oraz belek, desek, a także drewna szalunkowego. Zapewniamy przygotowanie granulatu o wskazanej przez Klienta objętości.