Park maszyn w naszej firmie wyposażony jest w wiele rodzajów sprzętu, m.in. w urządzenia pozwalające na mielenie gumy. Świadczymy tego typu usługi dla firm z różnych sektorów przemysłu. Powierzone nam zadanie realizujemy zgodnie z zaleceniami Klienta i według określonych norm. Skruszony surowiec może zostać poddany recyklingowi i ponownie być wykorzystany do produkcji. Ekologia jest dla nas niezwykle ważna, dlatego zarówno mielenie gumy, jak i pozostałe prace, w tym rozdrabnianie odpadów komunalnych, realizujemy w taki sposób, aby były one jak najbardziej przyjazne środowisku naturalnemu.

Mielenie i rozdrabnianie opon

Jako że specjalizujemy się w przecieraniu gumy, w ofercie naszego przedsiębiorstwa nie mogło zabraknąć usługi mielenia opon. Skorzystać z niej mogą zarówno zakłady wulkanizacyjne oraz warsztaty, jak i osoby prywatne, które chcą zniszczyć zużyte ogumienie. Zajmujemy się rozdrabnianiem opon pochodzących nie tylko z kół samochodów osobowych, ale również busów, ciężarówek autokarów czy pojazdów specjalnych. Gwarantujemy konkurencyjne ceny i najwyższy standard obsługi.

Rozdrabnianie opon samochodowych

Usługa rozdrabniania opon gumowych kierowana jest do osób prywatnych i firm, których opony przestały nadawać się do użytku. Pozwala na recykling gumy i użycie jej np. do poprawy jakości asfaltu, a nawet produkcji oleju napędowego. Zużyte opony są cennym surowcem wtórnym, a stale rosnąca ilość ich składowisk jest dużym problemem dla środowiska naturalnego. Po przeprowadzeniu procesu mielenia, ze starych opon odzyskiwane są nie tylko włókna, ale też stal. Pozostały surowiec poddaje się obróbce przez rozcieranie bądź przy użyciu ciekłego azotu.

Rozdrabnianie odpadów gumowych

Nie tylko obróbka opon, ale też rozdrabnianie odpadów gumowych jest coraz popularniejsze ze względu na rosnącą konieczność dbania o środowisko naturalne. Rozdrabnianie odpadów gumowych odgrywa dużą rolę w ich utylizacji. Recycling tego typu elementów pozwala na uzyskanie czystego granulatu gumowego. Najczęściej tego typu obróbce poddaje się węże, osłony zabezpieczające oraz wykładziny podłogowe. Oferowane przez naszą firmę usługi rozdrabniania odpadów gumowych pozwalają na zmniejszenie ich objętości w sposób bezpieczny. Zapewniamy przeprowadzenie profesjonalnej utylizacji i atrakcyjne ceny usług i rozdrabniania opon.