Odpady komunalne to odpady powstające w gospodarstwach domowych, które są związane bezpośrednio z nieprzemysłową działalnością człowieka. Odpady komunalne, nazywane także odpadami bytowymi, są produkowane przez wszystkie gospodarstwa domowe i to każdego dnia. Nic więc dziwnego, że konieczne stało się opracowanie specjalnych procedur mających na celu ich rozdrobnienie i jak najlepsze zutylizowanie. Jak przebiega proces przetwarzania odpadów komunalnych na mniejsze cząsteczki? I jakie maszyny są w tym celu wykorzystywane? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Rozdrabnianie odpadów komunalnych – jak przebiega?

Rozdrabnianie odpadów komunalnych to proces przeprowadzany przy pomocy wysokiej klasy maszyn, które są zaprojektowane właśnie do tego typu zadań. Co ważne, urządzenia te są dedykowane do różnego rodzaju gabarytów i różnej formy zanieczyszczeń – od formy stałej po płynną. W naszej firmie wykorzystywane są m.in. rozdrabniacze wolnoobrotowe dwuwałowe renomowanych firm takich jak Hammel czy M&J. Rozwiązania te charakteryzują się najwyższą jakością, dzięki czemu sprawdzają się zarówno w przypadku odpadów komunalnych, jak i odpadów gabarytowych, korzeni, stali (w tym blachy i elektrośmieci), czy odpadów budowlanych.

Maszyny wykorzystywane do rozdrabiania odpadów komunalnych posiadają specjalistyczny zestaw ostrzy i elementów miażdżących, które zmniejszają objętość zanieczyszczeń i nadają im korzystniejszą formę. Warto podkreślić, że wykorzystywane przez nas maszyny mogą być używane w niemal każdym miejscu i pozwalają na dopasowanie ich działania do wybranego typu odpadów. Wyróżniają się przy tym wysoką jakością i efektywnością w ilości ton przetwarzanych na godzinę pracy. Klient może zdecydować o wielkość frakcji rozdrobnienia materiału. Wiele maszyn dysponuje także tzw. separatorem magnetycznym, który służy do oddzielania metalowych zanieczyszczeń od pozostałych odpadów.  

Profesjonalne przetwarzanie odpadów – nasza oferta

Jeśli szukasz firmy, która posiada wiedzę i doświadczenie związane z przetwarzaniem odpadów, sprawdź naszą ofertę. Już od wielu lat zajmujemy się rozdrabianiem i dalszym modyfikowaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Posiadamy wysokiej jakości park maszynowy, który gwarantuje efektywną i szybką pracę, dopasowaną do potrzeb klienta. Warto podkreślić, że nasze urządzenia są w pełni mobilne i mogą być stosowane w przypadku różnego rodzajów odpadów, co czyni nas liderami w naszej branży.