Rozdrabniacze wykorzystuje się do wstępnego przetwarzania odpadów. Przy pomocy tych maszyn rozdrabniać można odpady komunalne, budowlane, drzewne oraz metalowe. Problemu nie stanowi również mielenie odpadów wielkogabarytowych. Rozdrabnianie odpadów znaleźć można w ofercie wielu firm zajmujących się transportem i utylizacją śmieci. Większość z nich dysponuje zarówno stacjonarnymi, jak i mobilnymi rozdrabniaczami. Część przedsiębiorców dodatkowo oferuje również wynajem takich maszyn. Kiedy warto wynająć rozdrabniacz? W dalszej części artykułu podpowiadamy, w jakich sytuacjach wynajem się opłaca.

Kiedy wynajem rozdrabniaczy się opłaca?

Wynajem rozdrabniaczy wstępnych i mobilnych oferuje nasza firma Hamado. Do dyspozycji klientów oddajemy wytrzymały i wydajny sprzęt przystosowany do rozdrabniania różnego rodzaju odpadów. Wynajem naszych mobilnych rozdrabniaczy opłaca się w przypadku osób, które chcą przekazać do utylizacji znaczne ilości śmieci. Z możliwości wynajęcia takich maszyn najczęściej korzystają ci, którzy budują lub remontują domy, mieszkania lub lokale użytkowe. W trakcie budowy lub remontu powstaje wiele odpadów budowlanych, które często stanowią problem podczas transportu do punktów utylizacji. Ich rozdrobnienie pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, jakie trzeba by było przeznaczyć na wynajem specjalistycznych pojazdów przeznaczonych do przewozu wielkogabarytowych odpadów.

Mielenie odpadów bezpośrednio na placach budowy ułatwia zachowanie porządku na terenie inwestycji. Poza tym jest też sposobem na zaoszczędzenie miejsca na działce.  Wynajem rozdrabniaczy podobnie, jak w przypadku placów budowy, opłaca się również na placach rozbiórki obiektów. Ponadto tego rodzaju maszyny często też wynajmują firmy porządkowe i ogrodnicze. Mobilne rozdrabniacze bezpośrednio w miejscu pracy umożliwiają zmielenie odpadów zielonych takich jak np. korzenie i gałęzie bez konieczności ich przewożenia. Wynajem mobilnych rozdrabniaczy może okazać się również korzystny dla właścicieli zakładów stolarskich, którzy na bieżąco chcą pozbywać się odpadów drzewnych.