Stal znajduje wiele zastosowań. Ze względu na swoją specyfikę wykorzystuje się ją na placach budowy oraz w szeroko pojętej branży przemysłowej. Jednak nawet najtwardsze i najbardziej wytrzymałe materiały takie jak stal, z czasem się zużywają. Niemniej, zanim stal podda się utylizacji, zwykle trafia ona do rozdrabniaczy. Rozdrabnianie stali wymaga użycia solidnych maszyn o dużej mocy, które poradzą sobie z odpornymi na zniszczenia odpadami. Takimi sprzętami dysponuje m.in. nasza firma Hamado, która kompleksowo i z troską o środowisko naturalne zajmuje się rozdrabnianiem odpadów różnego pochodzenia. W jaki sposób rozdrabnia się stal? Poniżej wyjaśniamy, jak przebiega taki proces.

Jak wygląda proces rozdrabniania stali?

Do rozdrabniania stali wykorzystuje się sprzęty, które cechuje trwałość i wysoka wydajność. W naszej ofercie do tego celu wykorzystujemy m.in. wolnoobrotowy rozdrabniacz dwuwałowy, który radzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi odpadami. Ponadto dysponujemy także separatorem magnetycznym, który służy do oddzielania odpadów przed zmieleniem, a w szczególności umożliwia separację stali od drewna, gumy czy plastiku. Oddzielenie stali od innych odpadów jest kluczowe w recyklingu i daje gwarancję ponownego wykorzystania zużytego materiału. Użycie separatora magnetycznego w wielu przypadkach jest zatem niezbędne, zwłaszcza gdy do rozdrabniaczy trafiają np. odpady budowlane zwierające elementy wykonane z różnych materiałów.

W przypadku rozdrabniania stali nie ma ograniczeń co do rodzaju odpadów stalowych, które można przetwarzać. Mielić można zarówno niewielkie elementy wykonywane z tego materiału, jak i również wielkogabarytowe sprzęty czy stalowe odpady budowlane. Specyficzną grupą odpadów stalowych są elektrośmieci, czyli zużyte sprzęty RTV i AGD, które także poddaje się procesowi rozdrabniania. Co ważne, w przypadku wszystkich odpadów, w tym także odpadów stalowych istnieje możliwość dostosowania frakcji rozdrobnienia materiału do indywidualnych potrzeb każdego klienta.