W ostatnich latach coraz więcej firm i osób prywatnych korzysta z usług rozdrabniania odpadów. Nic w tym dziwnego – cała nasza planeta zaczyna dosłownie tonąć w śmieciach, nareszcie więc zaczęliśmy przejmować się ekologią i racjonalnie zarządzać odpadami. Rozdrabnianie sprawia, że mogą one zmniejszyć swoją objętość nawet o 75%! Co to oznacza w praktyce? Przekonajmy się!

Rodzaje rozdrabniaczy

Profesjonalne maszyny do rozdrabniania, nazywane rozdrabniaczami, są projektowane do wielu różnych rodzajów odpadów. Najczęściej wykorzystuje się rozdrabniacze do odpadów zielonych, odpadów komunalnych, gabarytów, mielenia odpadów budowlanych, gumy czy stali. Dlaczego warto rozdrabniać odpady? Zmniejszenie ich kubatury sprawia, że więcej z nich zmieści się na i tak już pękających w szwach wysypiskach. To jednak nie wszystko. Wiele surowców w rozdrobnionej formie można ponownie wykorzystać na zasadzie recyklingu. Zmielone opony przydają się np. przy produkcji asfaltu, a rozdrobnione drewniane palety transportowe – jako nawóz. Z rozdrabniania odpadów zielonych chętnie korzystają zarówno zarządcy miejskich parków i skwerów, jak i osoby prywatne.

Rozdrabnianie odpadów zielonych

Wycięte drzewo czy usunięta z ziemi karpa to odpad, który stanowi problem, zwłaszcza na niewielkiej działce rekreacyjnej. Jego spalenie wiąże się z zadymieniem i nieprzyjemnym zapachem, który niekoniecznie musi odpowiadać sąsiadom. Spalanie jest też szkodliwe dla atmosfery, a do tego całkowicie zabronione w niektórych gminach. Dlatego tak popularne staje się rozdrabnianie odpadów zielonych. Zmielone odpady drewniane można wykorzystać jako ekologiczny nawóz lub do ściółkowania. Skutecznie zastąpią one nawozy sztuczne, dostarczając go gleby mnie szkodliwych na środowiska substancji. Nasi klienci mogą korzystać z rozdrabniaczy mobilnych, dzięki czemu nie muszą martwić się transportem odpadów do naszego punktu mielenia.